Nadace spolku Občané pro Dobrovíz


Návrhy projektů

 

Vize, nápady a návrhy členů spolku Občané pro Dobrovíz

 

U většiny nápadů nám chybí organizátor - zaujala Vás některá myšlenka a rádi byste se ji ujali? Nebo máte úplně jiný návrh? Dejte nám vědět!

Předkladatel bude muset podat oficiální žádost, která bude na našich stránkách ke stažení po založení Nadace a kterou posoudí správní rada Nadace.

 

 1. podpora dětí

 

 • Konkrétní návrhy:
 • Tělovýchovné cvičení dětí a mládeže: tato aktivita již funguje cca 3 roky (zajišťuje A. Unger). Cíl: Cvičení zaměřené na všeobecné pohybové aktivity dětí. Co je potřeba podpořit: Ve spolupráci s OÚ Dobrovíz opět vybavit tělocvičnu nářadím a náčiním, aby bylo možno provádět kvalitní cvičení (Momentálně jsou k dispozici 2ks roztrhaných žíněnek)

 

 • Sebeobrana dětí a dospělých: výuka sebeobrany jak zareagovat a umět se ubránit na běžné situace, které mohou člověka v dnešní době potkat. Možnost jak se bránit šikaně ve školách, utužení fyzičky atd. Co je potřeba podpořit: Příspěvek na tréninky sebeobrany pro občany obce Dobrovíz (Instruktora již oslovil A. Unger, čeká na jeho fin. požadavky)

 

 • Podpora florbalu (již funguje): co je potřeba podpořit: Opět fungování tohoto sportu u nás v obci, příspěvek pro děti z obce Dobrovíz.

 

 • Workoutové hřiště - pro teenegery a nejen pro ně - jako prevence před nástrahami špatných volnočasových aktivit jako jsou alkohol a drogy. Pokud by bylo toto workoutové hřiště umístěné v areálu fotbalového hřiště, potom by bylo jistě hojně využívané i fotbalisty či obecními strážníky. Jedná se o cvičení na různých hrazdách a lavicích s vlastním tělem. Hřiště se dodávají i s cedulkami s návodem na cvičení a realizuje to již více firem např. https://www.fighter-shop.cz/pomucky-pro-trenink/2366-workoutova-hriste.html nebo https://workoutclub.cz/portfolio/workout-club-hybrid/ (ceny zjišťuje P. Urbanová)
 • Další možnosti "tělocvičen pod širým nebem", např. www.colmex.cz nebo www.joslafitpark.com

 

 • Pojď hrát fotbal za Dobrovíz (zajišťuje a zájem Sokola zjišťuje M. Dostalík): popis projektu:

1.         Projekt by měl podpořit a zároveň pomoci rozšířit mládežnickou základnu hráčů TJ Sokol Dobrovíz. Jedná se o placený trénink profesionálním fotbalovým trenérem

2.         Podmínkou získání finančního příspěvku je, že žadatel musí být registrovaným hráčem a nastupovat k zápasům za TJ Sokol Dobrovíz min 5 let

3.         Projekt by měli zaštiťovat společně s Nadací i TJ Sokol Dobrovíz a OÚ Dobrovíz

4.         V případě, že by žadatel nadále nechtěl být hráčem TJ Sokol Dobrovíz vrátí zpět vynaložené finanční prostředky Nadaci nebo jejich poměrnou část.

Pro koho je určen: pro chlapce 6 – 12, pro skupiny 6-8 hráčů, pro jednotlivce (individuální trénink)

Cíl projektu: Zdokonalení v základních dovednostech, které moderní hráč nezbytně potřebuje (ovládání míče, zpracování a přihrávka, pohyby 1x1, rychlost, zakončení) to vše ve skupinových hrách a zábavnou formou.

Zajištění projektu: Pilař David (Junior trenér – Coerver Asistent, YouthDiploma Praha CoerverCoaching,  FAČR „C“ licence). Trenérské působení:SK Slavia Praha ročník 2007 – (2012–2014), SK Slavia Praha ročník 2005 (2015–současnost), Coerver Junior academy (2014–současnost), Letní fotbalová škola E.ON (2012–současnost)

 

 • Obecné návrhy: zájmové kroužky, rybářský kroužek pro děti, cvičení pro děti (hlavně na zimu, kdy nemůžou na hřiště), dále školky v přírodě, výuka plavání, lyžování (např. zajištění autobusu, lektora)…

 

 1. podpora seniorů

 

 • Obecné návrhy: country koncerty, lidovky (zjistit konkrétnější zájmy u paní Hlůžové), kurzy pro seniory (např. ovládání počítačů, bezpečnost), zajištění dopravy pro seniory k lékaři či na nákup

 

 1. volnočasové aktivity a vzdělávání občanů Dobrovíze

 

 • Obecné návrhy:
 • jarmark  spojený s trhy či akce v rámci rozvoje lidové kultury nebo podpory zemědělství (nějaká lidová slavnost, propagace regionálních mléčných produktů, ukázky řemesel, k tomu pouťové atrakce pro děti... - jakási vícegenerační lidová veselice, kam by zašli místní i nemístní)
 • zájmové kroužky pro děti i dospělé (např. keramika - využití již existující keramické pece, zdravotně kondiční cvičení pro dospělé - potřeba cvičitele se zkušeností)
 • multifunkční místnost (problém: kde?), kde by byly podél zdí regály s knihami (sloužila by tedy mj. jako knihovna) a uprostřed stůl se židlemi, kde by mohla probíhat výuka (jazyků, na hudební nástroje, doučování), mohly by se tam pořádat přednášky, v případě dostatečné velikosti i drobné výstavky (např. prací místních dětí nebo o historii Dobrovízi)
 • pořádání různých přednášek či kurzů (zdravý životní styl a výživa pro děti, první pomoc při úrazech...)
 • kulturní akce, např. jednodenní lyžařské zájezdy

 

 1. ostatní